27.09.2021

SPRiN Regulice – MZKS Alwernia 2:4 (0:3)

Bramki: Ciombor, Siemek – 2x Burza, Dudek, Wantulok

SPRiN: Piwowarczyk- Ginter (Starzykiewicz), M. Matusik (M. Mazgaj), Banaś, Śliz- Sikora (Ciombor), P. Matusik (Warzecha), Jamro, Siemek, J. Ciołek- Turek

W meczu inauguracyjnym A klasy Regulice przegrały w derbowym pojedynku po słabej pierwszej połowie i nieco lepszej drugiej z Alwernią 2:4. Pojedynki derbowe rządzą się swoimi prawami, więc na boisku mogliśmy zaobserwować twardą, momentami dość ostrą grę z obu stron.

W pierwszej połowie przewaga Alwerni była zdecydowana, szybkimi atakami zepchnęli gospodarzy na własną połowę raz po raz nękając obronę Regulic.

Gospodarze stworzyli sobie jedną dobrą okazję, Turek zagrał do Pawła Jamro, ten jednak uderzył prosto w bramkarza. Alwernia miała wiele stałych fragmentów gry, po jednym z nich w zamieszaniu w polu bramkowym wynik otworzył Burza. Kolejne dwie bramki to bliźniaczo podobne akcje, prostopadłe podanie, zawodnik Alwerni urywa się obrońcy, mija bramkarza i piłka ląduje w bramce. Bramki w ten sposób zdobyli Dudek i Wantulok.

Do przerwy wynik się nie zmienił, na drugą połowę nie wybiegł już duet Matusików, za grającego trenera pojawił się Marcin Mazgaj, a za kontuzjowanego Pawła pojawił się Miłosz Warzecha.

Zmiany spowodowały że środek pola został nieco bardziej zagęszczony.

Ale to Alwernia wciąż przeważała, po jednym dośrodkowaniu Burza strzelił głową swoją drugą bramkę, podwyższając wynik spotkania na 4:0.

Na boisko weszli Ciombor i Starzykiewicz, od tego momentu Regulice śmielej ruszyli do przodu. Po rzucie wolnym piłka trafiła pod nogę Ciombora, który mocnym strzałem pod poprzeczkę strzelił bramkę. Bramka ta dodała sił zawodnikom Regulic, którzy dalej atakowali. Dwukrotnie minimalnie niecelnie piłkę głową uderzał Banaś.

Podczas walki o pozycje w polu karnym Alwerni Jamro padł na ziemie, a sędzia wskazał na 11m.

Karnego na bramkę zamienił Tomasz Siemek, który do Regulic trafił właśnie z Alwerni.

Na więcej podopiecznych Matusika nie było stać, derby dla Alwerni, która była lepsza i zasłużenie wygrała. W następnej kolejne Regulic czeka wyjazd na teren kolejnego spadkowicza z ligi okręgowej- Żarek. Czeka nas zatem kolejny ciężki mecz.