Wiatr Ludźmierz Gospodarze
Wolski Lubań Maniowy Goście

Michał Granat

06.09.2014

W Ludźmierz gospodarze potwierdzili, że ich seria zwycięstw w rozgrywkach ligowych wcale nie jest dziełem przypadku, a Sławomir Basisty po raz kolejny udowodnił, że ma olbrzymie predyspozycje do tego, aby grać w zdecydowanie wyższych ligach. 19 latek był jednymz głównych bohaterów tego meczu. Zdobył dwie bramki, z których druga to był istny majstersztyk. W indywidualnej akcji, na pełnej szybkości jednym zwodem „związał" dwóch obrońców Lubania i ze stoickim spokojem przerzucił piłkę nad interweniującym bramkarzem. Bacznym obserwatorem pojedynku w Ludźmierzu – zresztą nie pierwszy już raz - był świetny przed laty zawodnik m.in. Wisły Kraków i reprezentacji Polski, a dziś ekspert piłkarski i komentator telewizyjny Andrzej Iwan: - Pochwalę się, że przewidziałem przebieg tego pojedynku. Nie jest to dla mnie jakaś duża niespodzianka. Widziałem kilkukrotnie jak grają piłkarze z Ludźmierza i byłem pewien, że tanio „skóry" nie sprzedadzą i są w stanie przeciwstawić się wyżej notowanemu rywalowi. To się sprawdziło. Rozczarowany jestem za to postawą Lubania. Taka gra nie przystoi drużynie czwartoligowej - ocenił popularny „Ajwen", który był także pod wrażeniem umiejętności Basistego: - Od dłuższego czasu obserwuję tego chłopaka. To duży talent. Ma wrodzoną szybkość, dynamikę i koordynację. Wiadomo, pewnym nazwijmy to mankamentem, są jego warunki fizyczne, ale nad tym można popracować. Na pewno będę chciał mu pomóc. Już umówiłem go na spotkanie z jednym z najlepszych w naszym kraju fizjologiem sportu, który z pewnością udzieli mu kilku cennych i pomocnych dla jego rozwoju wskazówek. Potem na spokojnie będziemy myśleć dalej i szukać najlepszych dla niego rozwiązań – przyznał Iwan.