Autor:

Łukasz Korzeniowski

Utworzono:

29.10.2014

Zaskawianka swój mecz rozpoczęła agresywnie. W drużynie gospodarzyzagrało wielu młodych piłkarzy, natomiast w składzie wadowiczan w pierwszym składzie wybiegło aż czterech oldbojów. Obie drużyny już od pierwszego gwizdka starały się o gola. Blisko szczęścia w 5 minucie byli piłkarze Orła, ale doskonałej sytuacji nie wykorzystał młody piłkarz z Radoczy. W 13 minucie Orzeł wykonując tylko trzy podania, składną akcją ze środka boiska, strzelił swojego pierwszego gola w tym meczu. Zaskawianka odpowiedziała już w 18 minucie piękną bramką Wojciecha Mikołajczyka. Potem gdzieś zniknął charakter gry wadowiczan. Młodzieżowcy wzięli górę nad weteranami lokalnych boisk. Piłkarze Zaskawianki często się kłócili, nie mogączrozumieć, dlaczego tak wiele piłek tracą w środkowej części boiska. Skutkiem chaosu w naszym obozie była bramka "szatni", strzelona też dzięki kilku zagraniom.
W przerwie piłkarze Zaskawianki powiedzieli sobie parę mocnych słów, a potem pełni determinacji wybiegli na boisko.
Druga połowa od samego początku wyglądała lepiej od ostatnich 30 minut pierwszej odsłony spotkania. Po 10 minutach od rozpoczęcia drugiej połowy boisko opuścił kapitan Zaskawianki Piotr Mamcarczyk, którego zmienił Marek Czuba.Gra układała się coraz lepiej, czego skutkiem był strzelony w 65 minucie gol, któregoautorem był Tomasz Jamróz. Niestety gospodarze skontrowali zaledwie minutę później i znów wyszli na prowadzenie. Widmo porażki z outsiderem wisiało w powietrzu. Na szczęście chwilę potem Bogdan Jarosz po bardzo ładnej centrze z rogu Tomasza Jamroza wpakował piłkę do siatki. Był to chyba najważniejszy gol tego meczu. Dwadzieścia minut przed końcem meczu było 3:3 i wynik ten utrzymał się aż do 89 minuty. Wtedy to sędzia odgwizdał rzut wolny. Do piłki podszedł Tomasz Jamróz. Piłka po jego strzale poszybowała w sam róg bramki. Kibice gospodarzy, a także sami piłkarze Orła, nie mogli uwierzyć w to, co się stało. To oni ciągle prowadzili, a dosłownie sekundy przed końcem meczu stracili bramkę, która odebrała im wszystkie punkty. W doliczonym czasie gry (90+3) Zaskawianka znów otrzymała rzut wolny. Tym razem centrował Wojciech Mikołajczyk. Posłał piłkę w pole karne, ale zdezorientowany bramkarz nie złapał piłki, co wykorzystał Grzegorz Musiał, strzelając głową piątą bramkę dla Zaskawianki, czym dobił rywali i pokazał, że walczyć trzeba do końca, a doświadczenie bardzo się liczy i pomaga wygrywać.

Mecz minuta po minucie:

13' Gospodarze strzelają pierwszą bramkę. 1:0
15' Żółta kartka dla Tomasza Jamroza
18' Wojciech Mikołajczyk wyrównuje na 1:1
24' Kamil Mamcarczyk otrzymuje żółtą kartkę.
41' Sędzia pokazał żółty kartonik piłkarzowi Orła.
43' Przed przerwą Orzeł drugi raz cieszył się z gola. 2:1
55'Boisko opuszcza kapitan Piotr Mamcarczyk. Na boisko wchodzi
Marek Czuba, który ubrał kapitańską opaskę.
65' Po 20 minutach drugiej połowy Tomasz Jamróz dał Zaskawiance
drugiego gola. 2:2
66' Niedługo trwała radość piłkarzy z Wadowic. Gospodarze
odpowiedzieli celnym strzałem i pokonali Krystiana Góralczyka.
3:2
70' Krótko po stracie bramki, Bogdan Jarosz strzelił bardzo ważnego
gola. 3:3
75' Piłkarz Orła ukarany żółtą kartką.
89' Chwilę przed upływem regulaminowego czasu gry Tomasz Jamróz
po raz drugi pokonał bramkarza Orła Radoczy i sprawił, że
Zaskawianka pierwszy raz w tym meczu była na prowadzeniu. 3:4
90'+3 Trzecia żółta kartka dla Orła Radocza.
90'+3 Podłamani piłkarze z Radoczy stracili kolejną bramkę. Rywali
dobił piękną główką Grzegorz Musiał. 3:5