Cisy Harbutowice Gospodarze

Grzegorz Kuchta

12.04.2015

Emocje w Wiśniowej !

W niedzielne popołudnie nasi seniorzy rozpoczęli rundę rewanżową obecnego sezonu. Na inaugurację zmierzyli się z wiceliderem Lubomirem. Zdecydowanym faworytem meczu był oczywiście gospodarz. Naszym głównym założeniem w tym meczu była gra defensywna i szybkie kontry. Do sensacji doszło w 5 min. gdy wynik meczu otworzył Krzysztof G, który wykorzystuje podanie od Mateusza M i pokonuje bramkarza w akcji sam na sam. Lubomir wyrównał po rzucie karnym. Kilka minut po wyrównaniu Lubomir wychodzi na prowadzenie. Wydawało by się, że po drugiej straconej bramce już nic nie wyciągniemy  z naszej gry i będziemy walczyć o jak najmniejszą porażkę, zwłaszcza, że Gospodarze co kilka minut nacierali na naszą bramkę. Jednak piłka nożna jest grą niezwykle niesprawiedliwą i to jest w niej właśnie najpiękniejsze. Rzut rożny dla Cisów wykonuje Mateusz M. a zamieszanie wykorzystuje Krzyś wyrównując wynik. Lubomir ciągle atakuje, a ich zaplanowane rozegrania są niezwykle groźne. Gospodarze ponownie wychodzą na prowadzenie za sprawą gola z rzutu rożnego. Znowu kilka minut konsternacji i znowu rzut rożny dla Cisów. Tym razem Dawid W. dośrodkowuje w pole karne a gola po znakomity uderzeniu głową zdobywa Mateusz M. Do przerwy 3 ; 3. Cała druga połowa była rozgrywana pod dyktando Gospodarzy. Dwoili się i troili lecz bramki nie mogli zdobyć. Dużo nerwów w końcówce spotkania zafundowali sobie sami piłkarze obydwu drużyn poprzez brzydkie faule i aroganckie zachowanie. Gdy sędzia już doliczył dodatkowy czas gry wydawało by się, ze w Poznachowicach zapadnie sensacyjny remis, lecz niestety w 92 min. nasza defensywa wreszcie pękła i Lubomir zdobywa upragnionego gola. Przegrana z wiceliderem w takich okolicznościach ( brak 3 podstawowych zawodników, kontuzja Mateusza po 15 m. drugiej połowy, dużo błędów sędziego przeciwko naszej drużynie) jest i tak dobrym rezultatem. Wiadomo że 1 punkt w takim meczu był by dla nas wielkim osiągnięciem. Mam nadzieje, że dzisiejsza postawa wszystkich graczy zmotywuje nas do ciężkiej pracy na treningach i sprawi, że będziemy mieli jeszcze swoje 5 min w tym sezonie.

PS. Najważniejsze!!!!!!! Dla niewtajemniczonych : Zobaczcie kto strzelił wiceliderowi prawie wszystkie bramki w tym sezonie ( na 8 straconych bramek we wszystkich meczach aż 7 jest naszych ) !!!!!!!!!!! XD