Karpaty Siepraw Gospodarze

Kinga Januszyk

17.04.2015

Nareszcie!

Po trzech kolejnych remisach kibice Niwy Nowa Wieś mogą wreszcie odetchnąć. Nasza drużyna nie zapomniała jak się wygrywa i przywiozła z Sieprawia komplet punktów. Zwycięstwo 2:0 nad tamtejszymi Karpatami zapewniły dwa trafienia Przemysława Dudzica.

Mecz z drużyną z Sieprawia był wielką zagadką. W ubiegłym tygodniu bowiem z Karpatami rozstał się trener Tomasz Szarliński i do końca nie wiadomo było kto będzie nimi dyrygował z ławki. Ostatecznie wybór padł na trenera Andrzeja Targosza, ale na szczęście w tym przypadku efekt "nowej miotły" nie zadziałał.

Niwa Nowa Wieś wyszła na prowadzenie po pół godzinie gry. Wtedy po raz pierwszy do akcji wkroczył Przemysław Dudzic, który wykończył szybki kontratak Niwy.

Przy drugim trafieniu spory wkład miał...Grzegorz Gacur. Bramkarz naszej drużyny wykopał piłkę z własnego pola karnego, tak że ta błyskawicznie znalazła się pod drugą szesnastką. Futbolówka trafiła do Dudzica, który zdobywając drugiego gola okazał się katem Karpat.

Gospodarze po tym meczu spadli na ostatnią pozycję w tabeli, natomiast Niwa Nowa Wieś zdobyła bardzo cenne trzy punkty.

Karapty Siepraw - Niwa Nowa Wieś 0:2 (0:1)
0:1 - Przemysław Dudzic 30'
0:2 - Przemysław Dudzic 70'

Karpaty: Marek Wróblewski - Szczepan Galas, Michał Kowalski, Tomasz Marut, Mateusz Suder (55' Marcin Cygnarowicz) - Marcin Mieszczak (65' Bartłomiej Pabian), Filip Zelek, Tomasz Szablowski, Szymon Tokarz, Marcin Sołtys (70' Jakub Orłowski) - Andrzej Biel.

Niwa: Grzegorz Gacur - Lucjan Stawowczyk, Jakub Makowski, Wojciech Góral, Paweł Brańka - Przemysław Tlałka (75' Piotr Klimczyński), Bogdan Swarzyński (86' Sebastian Luranc), Bartosz Michałek, Bartłomiej Zwaryczuk (80' Łukasz Łęcki) - Przemysław Dudzic, Mariusz Piskorek.

Sędzia: Paweł Gądek (Tarnów)

Żółte kartki: Tomasz Szablowski, Tomasz Marut, Andrzej Biel - Przemysław Dudzic, Piotr Klimczyński.