Piotr Nawrot Kierownik drużyny
Sebastian Sobczak Trener

Stal

05.07.2015

Po niespodziewanym remisie na początek rundy wiosennej piłkarze brzeskiej Stali w drugim meczu wypełnili wzorowo swoje zadanie i przywieźli z Racławic Śląskich trzy punkty. Trafienia Piotra Józefkiewicza, Mateusza Poważnego i Dawida Lipińskiego dały wygraną 3:1 na Racławią.

Brzeżanie od początku ruszyli do ataku, chcąc jak najszybciej zdobyć bramkę, która pozwoliłaby na spokojne kontrolowanie gry. Stal stwarzała sobie sytuacje, ale bez efektu w postaci gola. Rywale nie prezentowali efektownej gry, ale od czasu do czasu potrafili zagrozić bramce strzeżonej przez Marcina Raczkowskiego, a w 32. minucie po stracie piłki przez brzeżan w środku pola, skontrowali na tyle skutecznie, że wyszli na prowadzenie. Wynik 1:0 utrzymał się jednak tylko przez 5 minut, Stal wykonywała rzut wolny w odległości około 25 metrów od bramki, Piotr Józefkiewicz wykorzystał fakt, że mur obrońców został źle ustawiony i wyrównał na 1:1. Racławia jeszcze przed przerwą starała się odzyskać prowadzenie, strzelając niemal z każdej pozycji, ale wynik ani drgnął.

Stal od początku drugiej połowy miała przewagę, ale gospodarze umiejętnie się bronili. Bronili się jednak do momentu, w którym zaczęli już opadać z sił i w 68. minucie szybka akcja Bartłomieja Kulczyckiego zakończona dośrodkowaniem i celnym strzałem z woleja Mateusza Poważnego podcięła skrzydła rywalom brzeskiego zespołu. Bartłomiej Kulczycki asystował również przy decydującym trafieniu, kiedy zagrał na piąty metr do Dawida Lipińskiego, a ten uderzając w zamieszaniu trafił do bramki. Stal wygrała 3:1 i ponownie zmniejszyła stratę do lidera do 2 punktów