Autor:

Adrian Pater

Utworzono:

26.10.2015

Zespół Podgórza w 11.kolejce krakowskiej klasy okręgowej pokonał przed własną publicznością ekipę Lotnika Kryspinów 2:1. Spotkanie nie obfitowało w wiele sytuacji bramkowych, szczególnie ze strony rywali, którzy jedynie kilka razy zagrozili naszej defensywie.

Pierwszą bramkę zdobył najlepszy jak dotąd strzelec naszej drużyny, Wojciech Ochałek, który w 13minucie nie dał szans na skuteczną interwencję Brodzie. Kilka minut później ten sam zawodnik miał okazję do podwyższenia wyniku, ale minimalnie przestrzelił nad poprzeczką.

Przyjezdni wyrównali w 35minucie, kiedy to Ryś podbił piłkę nad Grabowskim kierując ją do siatki. Tuż przed przerwą gracze Lotnika mogli wyjść na prowadzenie, ale nie zdołali pokonać naszego golkipera z jedenastu metrów. Rzut karny podyktowany został za zagranie ręką Włodarczyka, a Grabowski drugi mecz z rzędu wybronił jedenastkę.

W drugiej części meczu padła ostatnia, zwycięska bramka. W 65minucie do siatki rywali trafił Sebastian Sapała zdobywając tym samym swoją szóstą bramkę w tym sezonie. Nasz napastnik miał jeszcze jedną szansę na gola, ale z ostrego kąta trafił jedynie w boczną siatkę.