Grzegorz Kuchta

Utworzono:

27.09.2015

Walka o 3 punkty.

W niedzielę seniorzy rozegrali mecz z Editras - Wirax Polanką, z drużyną ,która nie sprawiała kłopotów w sparingach, lecz w lidze zawsze był to trudny przeciwnik dla Cisów. Polanka przegrała jak dotąd wszystkie swoje mecze, ale wiedzieliśmy, że jest to groźny rywal. mecz z nami był Ich ostatnią deską ratunku.

Już od pierwszych minut gra zapowiadała się na wyrównaną, ataki nasze jak i przeciwników stwarzały dobre okazje do strzelenia bramki. W końcu w 20 minucie daleki wyrzut Kamila Sroki z autu i Michałowi Jończykowi udaje się wykorzystać zamieszanie pod bramką przeciwnika strzelając pierwszą bramkę w tym spotkaniu. Pierwszy gol bardzo zdeterminował nas do walki o kolejne. Sylwek Marek dośrodkowuje z rożnego, obrońca Gospodarzy wybija piłkę z główki prosto do naszego obrońcy Krystiana Bieli, który bombarduje bramkarza strzałem prosto pod poprzeczkę, od której piłka się odbija wpadając do bramki. Pierwsza połowa kończy się wynikiem 2:0 dla Cisów. Zaczyna się druga połowa a wraz z nią problemy, rywale non stop atakują naszą bramkę, aż w końcu udaje im się zdobyć bramkę kontaktową. Sytuacja trochę się uspokoiła, ale nie wystarczająco, gdyż Polanka zdobywa drugą bramkę doprowadzając tym do remisu. Na boisku widać było nerwową grę naszej drużyny. Widocznie wynik 2:0 nigdy nie jest pewną wygraną. W 80 minucie obudziliśmy się, Krzysztof Golonka mija 2 obrońców prawą stroną i powtarza wyczyn naszego strzelca drugiej bramki, perfekcyjny strzał a piłka odbija się jeszcze od poprzeczki i wpada prosto do siatki przeciwników. To my znowu obejmujemy prowadzenie. Trzeci gol zmotywował nas do walki o kolejne, usiłowaliśmy jeszcze kilka razy zdobyć bramkę, ale czegoś brakowało. Dopiero w końcówce meczu dwójkowa akcja Krystiana Młynarczyka, który podaję do Krzysztofa Golonki, ten odgrywa ją z pierwszej piłki a Krystian mijając obronę przeciwnika zdobywa ostatniego gola w tym spotkaniu. Wygrywamy 4 : 2 na bardzo trudnym terenie.

Niedzielny mecz nauczył nas tego, że zawsze należy walczyć do końca oraz nie odpuszczać, gdy wynik jest dla nas korzystny.

Najlepszym zawodnikiem został Golonka Krzysztof.