90'

Brak kar

Grzegorz Kuchta

02.11.2015

W niedzielę dnia 18 października  odbył się mecz naszej drużyny seniorskiej z dobrze dysponowaną w tym sezonie drużyną Krzemienia Jasienicy. Mecz już przed gwizdkiem zapowiadał się bardzo ciekawie, bowiem Krzemień to lokalny rywal.

Mecz na samym początku był bardzo wyrównany z lekką przewagą naszej drużyny. Strzały obu drużyn spływały na niczym w związku świetną obroną obu zespołów. Pod koniec pierwszej połowy nastąpiło przełamanie, gdyż zostaje faulowany Maciej Kuchta, nasz niezawodny środkowy pomocnik. Sam poszkodowany podchodzi do wykonania jedenastki i silnym strzałem pod poprzeczkę w lewą stronę bramki pokonuje bramkarza rywali. Koniec pierwszej połowy. Wynik 1:0 dla Cisów.

Druga połowa rozpoczęła się dynamicznie. Ataki obu drużyn jednak na nic się nie zdały, ponieważ nikt nie potrafił znaleźć drogi do bramki. W najlepszej sytuacji w meczu znalazł się Michał Jończyk po pięknym podaniu od Krzysztofa Golonki, jednak pomylił się w sytuacji sam na sam, strzelając prosto w bramkarza z Jasienicy. Ok 60 minuty spotkania nasze chłopaki znaleźli się w niełatwej sytuacji z powodu otrzymania przez Krystiana Bielę drugiej żółtej kartki, a w efekcie czerwonej. Musieliśmy grać w dziesiątkę. Spowodowało to nerwówkę do samego końca spotkania, jednakże nasza drużyna nie dała "siana" i dotrwała do końca. Ostatni mecz sezonu kończy się wynikiem 1:0 dla Cisów, co daje nam drugie miejsce w lidze, tuż za Wichrem Stróża, na zakończenie rundy jesiennej. Napawa nas to optymizmem na kolejną rundę, gdzie mamy nadzieję i zamiar awansować na pierwsze miejsce w tabeli , i tym samym cieszyć się "wskokiem" do B-klasy :)