Autor:

Admin

Utworzono:

29.09.2014

Hutnik Pieńsk zremisował dziś z GKS Raciborowice 4:4. Nasza drużyna była w tym meczu faworytem jednak szybko okazało się że goście nie przyjechali do Pieńska oddać punktów za darmo. Pierwsze kilkaminut należało do naszego zespołu jednak po ok 10 minutach goście zaczęli czuć się coraz pewniej na naszym boisku. Raciborowiczanie grali bardziej agresywnie ,po odbiorze piłki bardzo groźnie kontratakowali i w 26 minucie wyszli na prowadzenie. Hutnicy podrażnieni straconą bramką rzucili się do odrabiania strat, nie minęły dwie minuty i Piotr Łagowski doprowadził do remisu. Wydawać się mogło że nasz zespół będzie kontrolował dalszą część meczu, jednak to goście przez cały mecz grali bardzie jagresywnie w odbiorze konsekwentnie i w ataku. Zemściło się to w 31 minucie, zamieszanie z lewej strony naszej obrony, piłka wrzucona w pole karne dociera do niekrytego napastnika gości. Daniel nie miał szans na skuteczną interwencje.
Po przerwie trener zmienia dwóch zawodników na boisku pojawili się Przemek Linka i Paweł Wojdak. Wydawało się że wejście P. Linki uspokoiło naszą grę w defensywie a "Buniek" wyraźnie ożywił grę to podobnie jak w pierwszej połowie po 15 minutach goście przejęli inicjatywę. Bardzo dobrze wykonywali rzuty rożne i po jednym z nich podwyższyli prowadzenie na 3:1. Nie minęły dwie minuty kolejna kontra gości i po godzinie gry przegrywaliśmy 1:4. Trzeba przyznać że grę z kontry goście mają opanowaną niemal do perfekcji a dwaj szybcy i silni napastnicy dali się dziś we znaki naszym obrońcą. W 63 minucie mamy zmianę, w miejsce D. Kotelnickiego na placu gry pojawia się Rafał Jagiełło. Chwilę po zmianie mieliśmy idealną sytuację dla gości, po kontrze powinni prowadzić już 5:1. W 67 minucie :Jagi" zrobił to co potrafi najlepiej, ograł z prawej strony obrońcę, idealnie dograł do Dominika Szydlarskiego a ten strzela drugą bramkę dla Hutnika. W 81 minucie piłka trafia pod nogi P. Łagowskiego a ten umieszcza piłkę w bramce idealnie między słupkiem a interweniującym bramkarzem. To był bardzo precyzyjny strzał i mogliśmy się cieszyć z kontaktowego gola tym bardziej że Hutnicy "złapali wiatr w żagle". W 90 minucie dobra gra w końcówce meczu przyniosła rzut karny dla naszego zespołu. Do piłki podszedł Arek Golec i silnym strzałem nie dał szans bramkarzowi. Sędzia doliczył do regulaminowego czasu gry cztery minuty , jednak w doliczonym czasie to goście mogli strzelić zwycięską bramkę.
W drużynie gości na uwagę zasługuje dobra gra napastników oraz bramkarza, GKS Raciborowice to zgrana ekipa mająca swój styl. W naszym zespole dobre zawody rozgrywał Artur Gwara -coraz lepsza gra w obronie, Darek Kowal -choćnie strzelił bramki to kiedy był przy piłce goście mieli spore problemy żeby go zatrzymać,szkoda że tak głęboko cofnięty,Dominik Szydlarski gol i zaangażowanie, Piotrek Łagowski - dwie bramki , Daniel Kuczyk który kilkakrotnie ratował nas od straty bramki i gdyby nie jego interwencje moglibyśmy zapomnieć o remisiea w drugiej połowie Paweł Wojdak oraz Rafał Jagiełło.