Autor:

Jakub Kapela

Utworzono:

28.05.2017

W rozegranym w sobotnie popołudnie 27.05.17r spotkaniu Zawisza pokonał Kapitol Racławice 2-1 (0-0).

Drużynę Zawiszy w tym spotkaniu poprowadził Tomasz Mierniczek, ponieważ trener Chlan w tym dniu przebywał na służbowej delegacji . Pierwsza połowa tego spotkania przebiegała z przewagą przyjezdnych a sytuacje brakowe stwarzały obydwie drużyny. Gracze Kapitolu powinni na przerwę schodzić przynajmniej z jedną strzeloną bramką ale dobrze spisywał się miedzy słupkami Zabawa albo z pomocą graczom Zawiszy przyszedł słupek. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym wynikiem .

W drugiej połowie tego meczu obraz gry nie zmienił się , ale co najważniejsze przybyli tego dnia na stadion Zawiszy kibice doczekali się wreszcie bramek. W 60 minucie sędzia odgwizdał faul około 30metrów przed bramką Kapitolu. Do piłki podszedł Kapela i mocnym strzałem pokonał bramkarza gości który próbował jeszcze wybić piłkę ale nieskutecznie. Na trybunach zapanowała radość. Po dziesięciu minutach kolejnego gola tym razem po rzucie rożnym dorzucił Batko strzałem głową a podawał mu Gawęda T. 2-0 i wydawało się że może już być po meczu ale przyjezdni nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa. W 84 minucie gracze gości dopięli swego i zdobyli kontaktowego gola mimo prób skutecznej obrony przez zbroję , który bronił w drugiej połowie. Końcowe minuty to nerwowa walka aby dowieźć do końca meczu 3pkt. W końcu padł upragniony końcowy gwizdek sędziego i 3 pkt pozostały w Sulechowie.

Teraz przed graczami Zawiszy dwa wyjazdowe spotkania.