Cracovia II Kraków Gospodarze

Andrzej Tomala Trener

Kinga Januszyk

14.09.2014

W niedzielnym pojedynku Cracovii II z Niwą Nowa Wieś po raz pierwszy okazję mieli zmierzyć się ze sobą bracia Bartłomiej i Przemysław Dudzic. Niestety górą był młodszy z nich, który okazał się katem zespołu z Nowej Wsi zdobywając hat-tricka.

Oprócz wspomnianego Bartłomieja Dudzica z szerokiej kadry ekstraklasowej Cracovii do meczu z Niwą zostało desygnowanych kilku innych piłkarzy, m.in. Matko Perdijić, Łukasz Zejdler, Mateusz Wdowiak, Przemysław Kita czy też Krzysztof Szewczyk.

"Pasy" szybko potwierdziły swoją klasę i od początku spotkania to oni dyktowali warunki na boisku, a już po kwadransie prowadzili dwoma bramkami. Najpierw przewinienie w polu karnym popełnił Lucjan Stawowczyk, a "jedenastkę" na gola zamienił Dudzic, a chwilę później po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Jakuba Mrozika w sporym zamieszaniu w polu bramkowym najprzytomniej odnalazł się Krzysztof Szewczyk, który wepchnął futbolówkę do bramki.

Tuż po przerwie było już 3:0. Tym razem lewą stroną ruszył Mateusz Wdowiak i zagrał do Dudzica tak, że temu pozostawało umieścić piłkę w pustej bramce. Z biegiem czasu gospodarze przyspieszali i kolejne gole były kwestią czasu.

Czwartą bramkę zdobył nie kto inny, jak Bartłomiej Dudzic, który wykorzystał drugi rzut karny w tym meczu. Tym razem na murawę jednego z rywali powalił wychodzący z bramki Grzegorz Gacur.

Kolejne dwa gole to dzieło rezerwowego Eryka Ceglarza. Młody zawodnik "Pasów" najpierw wykorzystał niezdecydowanie Gacura i popisał się pięknym lobem, a później silnym strzałem między nogami bramkarza Niwy podwyższył prowadzenie.

Wynik spotkania ustalił Wdowiak, który dopełnił formalności po wyłożeniu piłki jak na tacy przez...Dudzica.

Cracovia II - Niwa Nowa Wieś 7:0 (2:0)
1:0 - Bartłomiej Dudzic 12' (k)
2:0 - Krzysztof Szewczyk 15'
3:0 - Bartłomiej Dudzic 49' (k)
4:0 - Bartłomiej Dudzic 63'
5:0 - Eryk Ceglarz 75'
6:0 - Eryk Ceglarz 81'
7:0 - Mateusz Wdowiak 88'

Cracovia II:Matko Perdijić - Łukasz Zejdler (58' Mateusz Czernecki), Radosław Kuligowski (65' Eryk Ceglarz), Michał Bartosz, Szymon Słowiak (58' Mariusz Panek) - Mateusz Wdowiak, Mateusz Krasuski, Jakub Mrozik - Bartłomiej Dudzic, Przemysław Kita (76' Kamil Kłusek), Krzysztof Szewczyk.

Niwa:Grzegorz Gacur - Lucjan Stawowczyk (80' Łukasz Łęcki), Wojciech Góral, Szymon Śliwa, Mateusz Śleziak (64' Przemysław Tlałka) - Szymon Nowicki, Piotr Merta, Bartosz Michałek, Szymon Rozner (84' Mariusz Piskorek) - Bogdan Swarzyński, Przemysław Dudzic.

Sędzia:Agnieszka Olesiak (Limanowa)

Żółte kartki: Bartłomiej Dudzic, Przemysław Kita, Szymon Słowiak - Piotr Merta, Szymon Nowicki, Bartosz Michałek, Wojciech Góral, Grzegorz Gacur.