Niwa Nowa Wieś Gospodarze

Andrzej Tomala Trener

Kinga Januszyk

21.09.2014

Niwa Nowa Wieś po raz kolejny straciła punkty w meczu IV ligi. Tym razem piłkarze Andrzeja Tomali nie utrzymali prowadzenia w starciu z Spójnią Osiek-Zimnodół i mecz zakończył się remisem.

W pierwszej części meczu gra była wyrównana, ale to gospodarze mieli dwie wyborne okazje do zdobycia gola z czego jedną wykorzystali.

Bartosz Michałek posłał ze środka boiska prostopadłe podanie do Przemysława Dudzica, a król strzelców czwartej ligiz ubiegłego sezonu wiedział już co zrobić w sytuacji sam na sam z Jakubem Wilkiem. Napastnik Niwy zamarkował strzał, a że bramkarz gości się położył na murawie, to nie miał problemu z umieszczeniem piłki w siatce.

Kilka chwil wcześniej w dogodnej sytuacji do otwarcia wyniku znalazł się Bogdan Swarzyński. Na nieszczęście gospodarzy piłka po jego strzale w kierunku dalszego rogu najpierw odbiła się od słupka, a później bramkarz Spójni zdołał ją złapać jeszcze na linii bramkowej.

Drużyna Spójni Osiek nabrała wiatru w żagle dopiero w drugiej połowie spotkania, kiedy to na placu gry pojawił się Piotr Kasprzyk. Grający trener gości wszedł na murawę i przeciągu kilkunastu minut kilkukrotnie postraszył Grzegorza Gacura groźnymi strzałami.

Wspomniany zawodnik ustalił wynik spotkania w 80 minucie gry. Wówczas błąd popełnił Szymon Nowicki, który zagrał zbyt krótko w kierunku swojej bramki, futbolówkę przejął Kasprzyk i celnym uderzeniem doprowadził do remisu.

Niwa Nowa Wieś - Spójnia Osiek-Zimnodół 1:1 (1:0)
1:0 - Przemysław Dudzic 25'
1:1 - Piotr Kasprzyk 80'

Niwa:Grzegorz Gacur - Szymon Nowicki, Wojciech Góral, Szymon Śliwa, Mateusz Śleziak - Szymon Rozner (70' Mateusz Malarz), Piotr Merta, Bartosz Michałek, Przemysław Tlałka - Przemysław Dudzic, Bogdan Swarzyński.

Spójnia:Jakub Wilk - Damian Duda, Maciej Kasprzyk, Tomasz Wdowik, Damian Glanowski - Mariusz Porębski (70' Mateusz Demarczyk), Paweł Duda, Krzysztof Kańczuga (52' Wojciech Niemczyk), Wojciech Wiśniewski - Dawid Tumiłowicz (55' Piotr Kasprzyk, 85' Daniel Przybyła), Daniel Żmudka.

Sędzia:Damian Szczerba (Nowy Sącz).

Żółte kartki:Bartosz Michałek, Piotr Merta, Bogdan Swarzyński - Tomasz Wdowik, Maciej Kasprzyk.