Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska Gospodarze

Dawid Szymula

Andrzej Tomala Trener

Kinga Januszyk

28.10.2014

Nie udał się wyjazd drużynie Niwy Nowa Wieś do Kalwarii Zebrzydowskiej. Po dosyć przeciętnym meczu biało-niebiescy przegrali w sobotnie popołudnie 0:2.

Mecz od początku nie układał się dla drużyny Andrzeja Tomali. Wraz z pierwszym gwizdkiem to gospodarze ruszyli do ataku i raz po raz gościli w polu karnym Pawła Szczepańczyka, nie rzadko próbójąc wskórać coś z licznych rzutów rożnych.

Kalwarianka wyszła na prowadzenie po dziesięciu minutach gry, kiedy to Dawid Szymula najprzytomniej odnalazł się w polu karnym i uderzył nie do obrony. Chwilę później gospodarze mogli podwyższyć, ale Niwę uratowała poprzeczka.

W drugiej połowie doskonałą okazję zmarnował Tomasz Liput. Najskuteczniejszy napastnik ligi ominął już bramkarza Niwy, ale trafił tylko w boczną siatkę.

W odpowiedzi dał znać o sobie Przemysław Dudzic. Napastnik Niwy wymanewrował jednego z obrońców, ale jego mocny strzał minął poprzeczkę bramki strzeżonej przez Wróblewskiego.

Wynik meczu został ustalony w samej końcówce. Piotr Świerczyński wypatrzył wspomnianego Szymulę, ten w sytuacji sam na sam trafił w Szczepańczyka, ale już jego poprawka była skuteczna i piłka wpadła do bramki przy bliższym słupku.

Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska - Niwa Nowa Wieś 2:0 (1:0)
1:0 - Dawid Szymula 10'
2:0 - Dawid Szymula 87'

Kalwarianka: Marek Wróblewski - Marcin Morawski, Gjentijan Haxhijaj, Łukasz Jurkowski, Wojciech Cygal - Jakub Kaganek (60' Dariusz Hobrzyk), Dawid Białek, Piotr Świerczyński (87' Adrian Sadowski), Tomasz Pakosz (89' Piotr Światłoń) - Dawid Szymula,Tomasz Liput (69' Jewgenii Rabcheniuk).

Niwa: 1Paweł Szczepańczyk - Lucjan Stawowczyk, Wojciech Góral, Szymon Śliwa (80' Bartłomiej Zwaryczuk), Mateusz Śleziak (46' Bartosz Michałek) - Szymon Nowicki, Piotr Merta, Bogdan Swarzyński, Szymon Rozner (67' Tomasz Chwierut) - Mariusz Piskorek, Przemysław Dudzic.

Żółte kartki: Marcin Morawski, Jakub Kaganek - Szymon Rozner, Bogdan Swarzyński.

Czerwona kartka: Tomasz Chwierut (82')

Sędzia: Michał Ogórek (Nowy Sącz)