Grzegorz Kuchta Trener

Bruuli

17.08.2014

Niespodzianka w Poznachowicach.

Mecz inauguracyjny z Lubomirem miał być ciężką przeprawą dla naszych seniorów. Przecież drużyna z Wiśniowej pokonała w pucharze dwie drużyny z V Ligi. Jednak już w pierwszym meczu pokazaliśmy, że będziemy się liczyć w tym sezonie, dzięki wygranej z Lubomirem przedmeczowe założenia o faworytach stały się faktem .

Cisy wyszły na boisko ze świadomością odpierania ciężkich ataków Gospodarzy. Jednak to Goście strzelili pierwszą bramkę co bardzo pokrzyżowało szyki Gospodarzom. Znakomite podanie Mateusza M. do wychodzącego Mirka, który w sytuacji sam na sam pokonuje bramkarza i daje nam prowadzenie. Na drugą bramkę dla Cisów nie trzeba było długo czekać. Znów znakomite podanie ze środka pola do wychodzącego Krzysia, który zostaje sfaulowany i sędzia pokazuje „11”. Do karnego podchodzi zwycięzca konkursu rzutów karnych na treningu Ostafin M. i zamienia go na gola. Niedowierzanie opanowało Gospodarzy, którzy całkowicie nie spodziewali się takiego rozwoju sytuacji. Lubomir było stać tylko na kilka sytuacji pod naszą bramką lecz żadna z tych akcji nie zagroziła bezpośrednio utratą gola.

25 minuta gry zrezygnowany Lubomir popełnia błąd w defensywie. Złe podanie obrońcy przechwytuje Krystian i na raty pokonuje bramkarza ( do trzech razy sztuka ). Wynik 3 : 0 był zarówno dla Gości i jak i Gospodarzy wielkim zaskoczeniem. Pomimo przewagi Gospodarzy w końcówce pierwszej połowy to i tak wynik nie uległ zmianie. Do przerwy 3 : 0 dla Cisów.

Podrażnieni Gospodarze rzucili się do szaleńczego ataku w drugiej połowie. Lecz znakomicie grająca dziś nasza defensywa ani razu nie popełniła błędu i wszystkie ataki Lubomira były rozbijane przed polem karnym. Gol kontaktowy dla Lubomira wpadł po wykorzystaniu rzutu karnego ( bardzo dyskusyjnego). Gospodarze dzięki tej bramce złapali drugie siły i zdobyli przewagę na boisku lecz kolejny gol dla Cisów ustawił końcowy wynik meczu. Kamil wykonuje rzut wolny z polowy boiska, wrzuconą piłkę w ekwilibistryczny sposób ( przewrotką ) uderza Moskal M. i uspokaja wynik meczu i przypieczętowuje naszą pierwszą wygraną w sezonie 2014/ 2015 !!!

Wysoka wygrana z takim przeciwnikiem daje nam dużo radości. Dzięki takim meczom piłka nożna udowadnia, że jest najlepszym sportem na świecie. Liczymy, że w kolejnych meczach także pokażemy swoje najlepsze strony i będziemy regularnie zdobywać punkty.

Zawodnik meczu Cisów: OSTAFIN MACIEJ.