Adrian Kasprzyk zagranie ręką

Sławomir Świeca Trener

02.08.2014

Orzeł w kolejnej rundzie Pucharu Polski, gole debiutanta i bramkarza!

Orzeł Myślenice pokonał Grodzisko Raciechowice 4:0 (3:0) w I rundzie Pucharu Polski po bramkach Grzegorza Bałuckiego, Marka Pajki z rzutu karnego, Piotra Chmielika oraz Kamila Ostrowskiego. Prawdopodobnie już za tydzień rozegrana zostanie II runda tych rozgrywek, ale przeciwnik jeszcze nie jest znany.

Orłowcy świetnie rozpoczęli te zawody, bo już w 12. minucie Bałucki świetnie przełożył piłkę na lewą nogę na szesnastym metrze i huknął z całych sił w samo okienko. Później Grodzisko stworzyło swoją najlepszą okazję, gdy po zagraniu ręką tuż za polem karnym techniczny strzał z rzutu wolnego z trudem sparował Pajka, a następnie odbił także dobitkę.

Myśleniczanie wciąż jednak przeważali i w przeciągu kilku minut zmarnowali kilka kapitalnych okazji do podwyższenia prowadzenia. Udało się to dopiero w 25. minucie, gdy po faulu na Żaku w polu karnym sędzia wskazał na wapno, a pewnym egzekutorem rzutu karnego okazał się... bramkarz Orła, Pajka, który strzelił tym samym swojego pierwszego gola w seniorskiej piłce.

Tuż przed przerwą po przebojowej akcji D.Górki prawą stroną na listę strzelców wpisał się ponadto nowy nabytek Orła, Chmielik, który uwieńczył bramką swój oficjalny debiut. W drugiej połowie podopieczni trenera Świecy marnowali sytuacje na potęgę. Między innymi Pyzio trafił w słupek, a obchodzący 17. urodziny Parszywka dwukrotnie ostemplował poprzeczkę. Szczęścia kilkukrotnie próbował także Chmielik, ale swojego dorobku bramkowego nie zdołał powiększyć.

Wynik spotkania w ostatnich minutach ustalił Ostrowski, a jego strzał z rzutu wolnego był ozdobą tego meczu! Defensor Orła przymierzył z dwudziestu metrów w długi róg, a piłka odbiła się najpierw od poprzeczki, a potem otarła o słupek i wpadła do bramki. Stadiony świata!

---

Przed meczem zawodnicy Orła Myślenice wręczyli mały upominek Dawidowi Suderowi z okazji ślubu, który wziął w ubiegłym tygodniu. Z tego miejsca serdecznie gratulujemy, życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia, a także dużo zdrowia!