Autor:

Redakcja

Utworzono:

01.09.2014

Ostatni dzień wakacji pokrył się ze startem rozgrywek III ligi kobiet. Nasz zespół na pierwszy swój pojedynek wyruszył do Jedliny gdzie mecze rozgrywa miejscowy Zdrój. Do momentu wyjazdu pogoda była piękna, niestety później deszcz dał o sobie znać i po przyjeździe, a także wychodząc na rozgrzewkę można było zmoknąć. Nie przestraszyło to żadnej z drużyn i obie kobiece drużyny punktualnie o 17:00 zaczęły zmagania o pierwsze w tym sezonie ligowe punkty. Mecz rozpoczął się świetnie dla Wałbrzyszanek, gdyż w drugiej minucie nowy nabytek Jessica Pluta wpisała się na listę króla strzelców. Pierwsza połowa to show tej jednej zawodniczki, która zdobyła łącznie aż 4 bramki, ale nie byłoby ich gdyby nie dobra gra całego zespołu. Szczególnie aktywna była Mazurek, a także Jagoda Krawiec, które raz po raz nękały bramkarkę Zdroju, ale brakowało im szczęścia. Świetnie radziła sobie defensywa, która nie pozwalała za wiele Jedliniankom. Niemiły akcent tej pierwszej połowy 24 minuta. Po jednej ze strać boisko musiała opuścić Kamila Szarko, która niestety trafiła na 3 tygodnie do gipsu. Kamila życzymy szybkiego powrotu na boisko!!!! Trzymaj się Kamila!! Druga połowa nie różniła się niczym od pierwszej AZS prowadził grę, a ambitnie grające gospodynie dążyły do zdobycia bramki honorowej. Mimo 6 zmian w naszym zespole ta sztuka się im nie udała, a zmienniczki też pokazały, że w piłkę grać potrafią nie gorzej niż koleżanki z pierwszej jedenastki. Swoje pierwsze bramki w tym sezonie zdobyły Mazur 2, a także Pieczka i Myjak. Pierwsze zwycięstwo więc stało się faktem. Już za tydzień w sobotę zmierzymy się z Polboto Gromem Udanin. Już teraz wszystkich serdecznie zapraszamy na to spotkanie, a Kamili jeszcze raz życzymy dużo zdrowia!!