AP Kmita Zabierzów Gospodarze

Grzegorz Pater Trener

Adrian Pater

14.09.2014

W meczu 5.kolejki krakowskiej klasy okręgowej, drużyna Podgórza bezbramkowo zremisowała z AP Kmitą Zabierzów na ich obiekcie. W spotkaniu tym mieliśmy dużo składnych akcji, które mogły zaowocować bramkami.

W pierwszej części gry przewagę mieli gospodarze, którzy już w 3minucie byli blisko zdobycia bramki, ale Siuda przegrał pojedynek oko w oko z Grabowskim. Po kilku minutach głową uderzał Więckowski, lecz i w tej sytuacji świetnie obronił bramkarz krakowian. W 28minucie kolejny raz próbował Więckowski, tym razem z dystansu, ale Grabowski wciąż był nie do pokonania. Przyjezdni w tej części gry nie mieli dużo sytuacji. Raz z ostrego kąta uderzał Ochałek, ale Herdzik obronił strzał. Bramką mogła się również zakończyć sytuacja, w której A.Pater zagrywał w "uliczkę" do Ochałka, ale szybszy był golkiper gospodarzy.

W drugiej połowie sytuacja się zmieniła. Drużyna Podgórza przejęła inicjatywę, co zaowocowało kilkoma sytuacjami bramkowymi. Pierwszy przed szansą stanął Ochałek, który po prostopadłym podaniu A.Patera minął Herdzika i uderzył do pustej bramki, lecz obrońca Kmity zdążył wybić futbolówkę tuż przed linią. W odpowiedzi z rzutu wolnego uderzał Kowalik, ale piłka minęła bramkę. W 62minucie przed świetną okazją stanął A.Pater, który po wygranej walce w powietrzu przez Ochałka miał pojedynek jeden na jeden z Herdzikiem. Bramkarz Zabierzowian niestety wyszedł zwycięsko z tego pojedynku. Na kwadrans przed końcem idealną okazję miał Bańka, któremu piłkę pod nogi zagrał obrońca. Nasz zawodnik niestety także nie dał rady Herdzikowi. Po jednej z kontr okazję miał Wiater, ale nie zdołał zamknąć podania wzdłuż bramki przez Ochałka.