Autor:

Adrian Pater

Utworzono:

14.08.2014

Krakowski zespół Podgórza pokonał w meczu III rundy Pucharu Polski ekipę Iskry Radwanowice 4:0. Mecz ułożył się znakomicie dla podopiecznych Grzegorza Patera. Rywale rozpoczęli spotkanie w "10", co nasi zawodnicy chcieli wykorzystać i szybko wbić rywalowi bramkę.

Po kilku minutach udało się trafić do siatki gospodarzy. Akcja zaczęła się od wprowadzenie gry przez bramkarza do obrońców, piłka została zagrana do A.Patera, który zagrał "klepkę" z Bańką i sytuacja sfinalizowana została przez Ochałka. Przyjezdni próbowali pójść za ciosem i zdobyć kolejne gole, ale nie udało się tego dokonać w pierwszej połowie, choć było kilka okazji. Raz A.Pater nie zdążył zamknąć zagrania od Ochałka, a kilka minut później ten sam zawodnik uderzał będąc w polu karnym, ale piłkę na linii zatrzymał jeden z obrońców rywali. Uderzeniami z dystansu próbowali zaskoczyć golkipera gospodarzy Knap oraz Muskalski, ale futbolówka nie znalazła drogi do bramki. Końcówka pierwszej połowy należała jednak do zawodników Iskry, którzy przejęli inicjatywę, ale nie potrafili trafić do bramki strzeżonej przez Grabowskiego.
Druga odsłona spotkania rozpoczęła się prawie identycznie jak pierwsza. Drużyna Podgórza szybko zdobyła bramkę, a strzelił ją Chryczyk egzekwując rzut karny podyktowany za faul na Knapie. Na dodatek po kilku minutach jeden z zawodników rywali obejrzał drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną przez co musiał opuścić boisko. W drugiej połowie spotkania goście zdobyli jeszcze dwie bramki. Najpierw Chryczyk posłał prostopadłą piłkę do Ochałka, a nasz napastnik minął bramkarza i wpakował piłkę do pustej bramki. Czwartego gola zdobył Wiater, który wykorzystał złe podanie golkipera rywali i uderzył do pustej bramki. Swoje szanse na gola miał Niemirski, ale nie potrafił skierować piłki do siatki. Hat-tricka w tym meczu szukał Ochałek, ale po dośrodkowaniu z lewej strony minimalnie przestrzelił.

Skład: Grabowski - Chryczyk, Muskalski, Koza, Hąc - Wiater M. (70' Drabiak), Pitala (80' Anaszkiewicz), Bańka (58' Niemirski), Knap (63' Brown) - Ochałek, Pater A.
Rezerwowi: Skórski, Szaroń, Cichoń

Bramki: Ochałek x2, Chryczyk (k), Wiater M.
Asysty: Chryczyk, Pater A., Knap